22 mai 2018

Etapa alb-violeților împrumutați #19mai

Ripensia

Scăpați de emoțiile retrogradării, ripensiștii au cedat după un joc neconvingător în fața Pandurilor, 1-2 - cu Golda aproape integralist, Bocșan integralist și marcator, iar Contra pe bancă. Golul aici.

ASU Politehnica

Înfrângere pentru Politehnica, 1-2 cu Luceafărul Oradea. Motreanu a evoluat aproape tot meciul.

Dunărea Călărași

În sfârșit a mai pierdut și liderul, 0-2 la Argeș. Doman a intrat după pauză.

CSM Reșița

Victorie la limită în fața Ghirodei, scor 2-1. Podină a prins ultimele douăzeci de minute.

CSM Lugoj

Șirineasa a învins la Lugoj cu 2-1. Frații Filip au fost integraliști, alături de Fridrich. Pădurariu a fost schimbat cu Szekely, care a și înscris golul gazdelor. Între timp, condiția lui Popan pare una care să-i permită în continuare să joace fotbal, deși a durat nepermis de mult ca acesta să obțină un diagnostic.

ACS Ghiroda

N-am avut titulari în acest meci, dar Totic și Ciobanu au intrat pe parcurs. Pop a rămas pe bancă.

Millenium Giarmata

Sporin n-a evoluat decât puțin peste o repriză în meciul cu CNPT, timp în care scorul a fost...4-0 pentru tinerii de la Centru. Până la urmă rezultatul final a fost 7-3, cu șase goluri înscrise în ultimele zece minute.