Etapa alb-violeților împrumutați #12mai

Ripensia

Etapă de pauză pentru Ripensia.

ASU Politehnica

Cu Motreanu revenit printre titulari, Politehnica a pierdut în prelungirile partidei meciul cu Știința Miroslava, scor 1-2.

Dunărea Călărași

Etapă de pauză pentru lider.

CSM Reșița

Reșița a bătut la CSU Craiova II, scor 2-0. Podină a intrat doar în prelungirile partidei.

CSM Lugoj

Fără Fridrich, suspendat, dar cu portarul Filip și atacantul Pădurariu integraliști, Lugojul a bătut la Deva grație dublei lui Velici. Pe parcursul partidei a intrat și fratele lui David Filip, Daniel Filip

ACS Ghiroda

Moment demn de fotbalul profesionist al ligii a 3-a la întâlnirea dintre Filiași și Ghiroda. Echipa timișeană, cu patru suspendați și cinci jucători bolnavi, a evoluat în zece tot meciul și a folosit un portar în postura de vârf. În ciuda acestor improvizații, Filiași a câștigat doar cu 1-0. N-a evoluat niciunul dintre jucătorii noștri, Pop, Dincă și Lazăr fiind în categoria bolnavilor, iar Totic suspendat.

Millenium Giarmata

Millenium a trecut lejer de codașa din Becicherecu Mic, scor 3-0, cu Sporin integralist.