9 februarie 2008

Amical: Poli - FK Novi Sad 3:0 (2:0)

O victorie meritata si de asemenea o gura de aer importanta pentru alb-violeti azi cu FK Novi Sad. Jocul a curs intr-o singura directie de la inceput pana la final. Imbucurator este faptul ca pe langa multele ocazii au venit si golurile in acest meci, capitol la care nu am prea stralucit. Poli a inceput cu urmatoarea echipa:

M. Popa - V. Bădoi, G. Cînu, S. Luchin, C. Milhazes - A. Abiodun, W. Srhoj, M. Aliuţă, Arman Karamian - G. Bucur, I. Ganea

Au mai intrat: Popovic si Martinez in locul lui Bucur si Aliuta, Ratiu si Axente in locul lui Canu si Ganea.

Golurile au fost marcate de catre Shroj in minutul 22 dupa o pasa a lui Ganea din 5 metrii, in minutul 27 Ganea cu un sut plasat de la 14 metrii dupa o pasa a lui Bucur si in minutul 80 un sut al lui Abiodun a facut ca scorul sa arate 3-0. De mentionat ar mai fi actiunile frumoase ale lui Karamian, Milhazes si Popovici, ultimul lovind bara in minutul 90.

Un antrenament bun, o victorie de moral, ramane de vazut cum vor decurge lucrurile in viitorul apropiat.