12 august 2008

Gloria Arad - Poli II 4:2 (4:1)

Alb-violeții mici au fost bătuți destul de crunt de către gazdele din Arad în Cupa României, scorul fiind deja de 3:0 după douăzeci de minute, cu două dintre reușite din penalty. Este cu atât mai surprinzător cu cât la Poli II au jucat Marius Popa și David Sanchez, dar în timp ce cel dintâi nu poate avea prea multe motive de laudă, după ce a fost și eliminat în ultimul minut de joc, spaniolul a reușit să marcheze ambele goluri ale echipei, ceea ce cel puțin lasă impresia că a reușit (cum ar fi fost și normal) să iasă în evidență. În mod aproape comic, toate reușitele gazdelor i-au aparținut unui fundaș, Alin Gligor.

În ceea ce îl privește pe Popa, mă mir puțin că a fost trimis să joace, după ce până acuma nici nu s-a antrenat cu echipa secunda.