8 iulie 2009

Amical 2: Poli - Debrecen: 1-1 (0-1)

Prima repriză a fost practic dominată de alb-violeți, dar greșeala lui Cisovsky din minutul 20, cand a ratat o degajare și a fost nevoit să faulteze în careu, a făcut ca scorul să arate 0-1. Meciul a decurs în aceeași manieră, Poli fiind peste adversarii de astăzi, dar la pauză scorul era același. De notat în această repriză nervozitatea cu care s-a jucat, precum și numeroasele noastre ratări.

Repriza a doua nu a adus nimic nou până în minutul 55, când Poli și-a schimbat componența. Zece minute mai târziu egalăm după o centrare foarte bună a lui Abiodun și reluarea frumoasă a lui Vrsic. Finalul partidei a fost unul fără mari ocazii de poartă, cu siguranță și datorită oboselii, iar scorul a rămas același, 1-1.

Poli (până în minutul 55): Pantilimon - Bădoi, Luchin, Cisovsky, Latovlevici - Arman Karamian, Alexa, Borbely, Artiom Karamian - Magera, G. Bucur

La Poli au intrat din minutul 55: Taborda, Bonfim, Nibombe, Stancu, Mera, Abiodun, Vrsici, Curtean, Parks si Chițu.