27 martie 2008

Internaţionali alb-violeţi

Marius Popa a debutat pentru România (în sfârşit!) în victoria, 3-0, împotriva Rusiei şi a fost schimbat în ultimele minute ale meciului, fără a fi pus cu adevărat la încercare de adversari. Alături de el a revenit şi Aliuţă la tricolori, el fiind introdus puţin după minutul optzeci.

În victoria tineretului, 3-1 împotriva Irlandei de Nord, Latovlevici a evoluat titular. Pantilimon, Luchin şi Scutaru au intrat pe parcursul meciului, acesta fiind - dacă nu mă înşel - debutul oficial al lui Luchin la U21.

Pătraş a evoluat titular şi a fost la baza mai multor faze periculoase ale molodovenilor în înfrângerea, 0-1, din Israel, tot la nivel de U-21.

Borbely a evoluat titular, şaizeci şi cinci de minute, în meciul pierdut de Slovacia, 1-2, în compania Islandei.